577341304

O pohár starosty města Slavičín 2024

Autor: Pavel Macek | Zveřejněno: pondělí 27. května 2024 | 11x

Fotbalový turnaj.

O POHÁR STAROSTY MĚSTA SLAVIČÍN

Dne 24. května pořádala naše škola druhý ročník fotbalového turnaje O pohár starosty města Slavičín. Bohužel nám tento rok počasí nepřálo, a proto se odehrál ve sportovní hale podle futsalových pravidel. Turnaje se zúčastnilo 6 škol, které mezi sebou poměřily futsalové schopnosti svých žáků v 5. - 7. ročníku.

Týmy byly rozděleny na dvě skupiny po 3 týmech. Následovalo semifinále, kde postupovaly první dva z každé skupiny. Rozhodujícími boji se pak určilo konečné pořadí.

Hned na úvod nás čekal těžký soupeř z Brumova, který jsme ale dokázali porazit 3:1. V dalším zápase s Nedašovem jsme potvrdili formu a vyhráli 2:0. Z prvního místa jsme postoupili do semifinále a narazili na soupeře z Újezdu u Valašských Klobouk, který předváděl kvalitní práci v obranné činnosti. Přestože jsme je přehrávali, bylo obtížné střílet branky. I tak jsme ale vyhráli 1:0 a postoupili do finále, kde jsme opět narazili na Brumov. Ten ale na nás ani ve finále nedokázal najít recept a po vstřelení dvou branek jsme zvítězili.

Naši kluci předváděli krásnou technickou a bojovnou hru. V každém zápase byla cítit převaha nad soupeři, která vyústila ve vstřelené branky. Při slabších chvilkách nás podržel výborně hrající brankář Patrik Fojtů a díky týmovému výkonu jsme zaslouženě získali metu nejvyšší.

Naši školu reprezentovali:

 Patrik Fojtů 7.A, Pilka Tomáš 7.A, Dorúšek Matyáš 7.A, Ptáček Adam 7.A, Überall Oliver 7.A

 Vrba Tomáš 7.B, Chlebana Jakub 7.D, Hamalčík Aleš 6.B, Mičík Miroslav 6.B

 Konečné pořadí základních škol na turnaji:

  1. SLAVIČÍN
  2. BRUMOV – BYLNICE
  3. NOVÁ DUBNICA (SK)
  4. ÚJEZD U VALAŠSKÝCH KLOBOUK
  5. VALAŠSKÉ KLOBOUKY
  6. NEDAŠOV