577341304

Konverzační soutěž v anglickém jazyce 2024

Autor: | Zveřejněno: úterý 13. února 2024 | 39x

Máme za sebou školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce. Žáci soutěžili ve dvou kategoriích a dvou částech soutěže. Nejprve všichni napsali písemnou část složenou z gramatických otázek a poslechu. Ústní část musela být pro velký zájem účastníků rozdělena do dvou dnů.

Starší kategorie žáků 8. a 9. ročníku měla 18 účastníků a své dovednosti předvedla na jednom z deseti konverzačních témat, kde měli žáci nejenom hovořit o vylosovaném tématu, ale také se museli poprat s dalšími dílčími úkoly – popisem obrázku, doplňujícími otázkami k tématu, porovnáváním obrázků nebo vyjádřením vlastního názoru a jeho obhájením. Se vším si žáci výborně poradili a předvedli skvělé výkony.

V mladší kategorii pro žáky 6. a 7. ročníku se předvedlo 22 žáků, na které čekalo pět konverzačních témat. Po krátkém úvodu a představení žáci mluvili o vylosovaném tématu a dále měli za úkol popsat obrázek. Pro mnohé to byla úplně první zkušenost s takovou soutěží a tak své u některých sehrála také nervozita, ale všichni se s nelehkou výzvou poprali statečně.

A kdo v nabité konkurenci obsadil stupně vítězů? Ve starší kategorii zvítězila Amálie Janáčková z 9.A, druhé místo získal Filip Tomeček z 9.A a třetí místo obsadila Nikol Došlová z 8.A. V mladší kategorii se vítězkou stala Sabina Maňasová ze 7.A, druhá skončila Sára Maryášová ze 7.C a na třetím místě se umístil Adam Chehimi ze 7.D. V mladší kategorii se porota navíc rozhodla udělit zvláštní ocenění za výborný výkon Alici Hubíkové ze 6.C.

Všem zúčastněným žákům děkujeme, výhercům ještě jednou gratulujeme a oběma vítězkám přejeme hodně štěstí v okresních kolech soutěže.

Vyučující AJ