577341304

Družina v šipkovně

Autor: | Zveřejněno: pátek 7. června 2024 | 5x

Čtvrtek obvykle bývá dnem, kdy šipkovna v budově školy zeje prázdnotou, to ale 6.6. změnily děti ze školní družiny. V rámci dnes již tradiční spolupráce šipkovnu naplnilo 12 dětí, které si chtěly vyzkoušet tento sport, jenž má většina z nás spojený spíše s prostředím restauračních zařízení. Lidé běžně znají šipkové hry typu 501 nebo možná cricket, pokud se kolem šipek trochu pohybují. Krásou tohoto sportu ale je, že jedinou mezí pro to, jakou hru na terči budete hrát je jen vaše fantazie a vymýšlením různých pravidel můžete velice snadno nastavovat obtížnost té které hry.

Tohoto jsme využili i ve čtvrtek. Po úvodním čase na seznámení s šipkovonou a prvních nesmělých hodech následovala soutěž. Jelikož mezi soutěžícími byly děti z 2.- 4. ročníku, došlo k rozdělení do kategorií podle ročníků, aby měly vyrovnanější šance na úspěch. V jednotlivých kategoriích pak zvítězili tito šipkaři:

Kategorie 2. tříd: Oldřich Zeman

Kategorie 3. tříd: Adam Chmela

Kategorie 4. tříd: Stanislav Urbaník

Vítězům ještě jednou gratuluji a snad se v příštím školním roce s některými čtvrtečními účastníky budu v šipkovně vídat pravidelně. Na závěr chci poděkovat školní družině za to, že dává dětem prostřednictvím této akce možnost si šipky vyzkoušet